מוקד משרד התחבורה
*8787
מוקד אקסטרה
*6747

עדכונים ושינויים

60 אוטובוסים חשמליים יפעלו בנתניה

60 אוטובוסים חשמליים חדישים, שקטים וידידותיים לסביבה יצטרפו לצי האוטובוסים שלנו בנתניה. האוטובוסים החדשים יופעלו במסגרת רפורמת התחבורה הציבורית שצפויה לצאת לדרך ב-19 באוגוסט ותוכננה על ידי משרד התחבורה ועיריית נתניה, בטרם פרסום מכרז ההפעלה בנתניה.

קליטת האוטובוסים הביאה לפתיחה של עשרות משרות נהגים חדשות, שמאויישת בימים אלו על ידי תושבי נתניה והסביבה. אוטובוסים חדשים אלו יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות, אזרחים ותיקים והורים עם עגלות ילדים ויכילו מכונות תיקוף עצמאיות, בדומה ליתר האוטובוסים העירוניים של אקסטרה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח״כ מרב מיכאלי: ״לא ניתן להתעלם עוד מנזקי משבר האקלים הפוקד את העולם כולו. על כן, אנו במשרד התחבורה משקיעות מאמצים רבים על מנת להביא לאזרחיות ואזרחי ישראל תחבורה נקייה יותר, בריאה יותר ושקטה יותר.

“מהפכת ההצטיידות באוטובוסים חשמליים שהובלתי מיום כניסתי למשרד, היא בשורה לתחבורה הציבורית ואנחנו נמשיך להרחיב את צי האוטובוסים החשמליים בהתאם ליעדים שהצבנו. אני בטוחה שהאוטובוסים החשמליים בנתניה ישפרו את פני התחבורה בעיר, אז תושבות ותושבי נתניה - תתחדשו ונסיעה טובה!”

מנכ“לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: ”התחבורה הציבורית בנתניה ממשיכה להשתדרג. צי האוטובוסים החשמלי החדש מביא חווית נסיעה שקטה, מהירה וירוקה. בשנים הקרובות ישקיע משרד התחבורה מאות מיליוני שקלים בעיר במסגרת הסכם משתל״ם הכולל פיתוח שבילי אופניים, נתיבי תחבורה ציבורית ומסופים - שייצרו רשת תחבורה מקיימת יעילה ואפקטיבית“.

”אחרי 6 חודשי פעילות, שבהן נתניה ניצבת ברציפות במקום הראשון במדדי שירות התחבורה הציבורית של משרד התחבורה, אנחנו מוכנים לשלב הבא“, אומר מנכ”ל אקסטרה, שוקי פרי. לדברי פרי, “במהלך החודש הקרוב צפויה לצאת לפועל רפורמת התחבורה הציבורית שתוכננה על ידי משרד התחבורה ועיריית נתניה ואנחנו נעשה את כל הדרוש כדי שהיא תצליח, וכדי שתושבי נתניה ימשיכו לקבל את שירות התחבורה הטוב בישראל”.

עדכונים